poniedziałek, 26 maja 2014

Autor tygodnia #2 RICK RIORDAN

Autor tygodnia #2

Rick Riordan

  Amerykański pisarz urodzony 5 czerwca 1964r w San Antonio. Pisze książki fantasy dla młodzieży i   kryminalne dla dorosłych.
Najpopularniejszą serią autora jest ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy''.   Na podstawie dwóch pierwszych tomów tej serii mianowicie ,,Złodziej pioruna'' i ,,Morze potworów'', zostały nakręcone filmy.
  Rick Riordan studiował na Uniwersytecie stanu Teksas. Specjalizował się w historii i anglistyce. Przez lata pracował jako nauczyciel. Obecnie mieszka w San Antonio z żoną i dwoma synami. W dedykacji w książkę ,,Zagubiony Heros'' napisał: ,,Dla Haleya i Patricka, miłośników starych mitów i baśni. To dzięki nim zaistniał Obóz Herosów.''
  Na podstawie dwóch pierwszych tomów serii ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy'' mianowicie ,,Złodziej pioruna'' i ,,Morze potworów'', zostały nakręcone filmy.

7 komentarzy:

 1. Przyznaję, że nigdy o tym autorze nie słyszałam:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Ci jego twórczość :)
   Dałem recenzję kilku jego książek, więc możesz się zorientować :)

   Usuń
 2. zwykle nie zwracam uwagi na autorów :)
  againsttheyou.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeden z moich ulubionych autorów <4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziwie się. Uważam, że jest świetnym pisarzem :)

   Usuń
 4. Jest dwa razy powtórzone zdanie : "Na podstawie dwóch pierwszych tomów serii ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy'' mianowicie ,,Złodziej pioruna'' i ,,Morze potworów'', zostały nakręcone filmy."

  OdpowiedzUsuń