środa, 14 maja 2014


Tytuł: Faza pierwsza. Niepokój
Autor: Michael Grant
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 527  W Perdido Beach znikają wszyscy powyżej 15 roku życia. Nie ma rodziców, nauczycieli, dorosłych. Fajnie? No nie bardzo. 
  Nam miastem powstaje wielka kopuła. Nie można się wydostać. Dzieci zostały uwięzione i zdane same na siebie. Jedni opiekują się dziećmi, inni pracują w McDonals'ie, a innym zależy na przejęciu władzy.
Po powstaniu kopuły u niektórych pojawiają się (lub rozwijają) dziwne moce. Jedni strzelają światłem z rąk, inni przenoszą przedmioty, jedni się teleportują, jeszcze inni mogą być super szybcy.
Jednak to, że zniknęli dorośli to nie wszystko. Kiedy nadejdzie dzień twoich 15 urodzin, ty też znikniesz.

  Teraz w 100% mogę śmiało powiedzieć, że ta książka jest super!
Podszedłem do niej z wielkim entuzjazmem i nie zawiodłem się. Wiedziałem, że mi się spodoba :D
Miałem pewną przerwę podczas jej czytania. Miałem czasami wrażenie, że się dłuży mimo, że wszystko było jak należy.
  W książce sporo się dzieje.
  Jest pisana jakby z kilku pól widzenia jednocześnie np; W jednej chwili jesteśmy na odludziu gdzie jest Sam, Astrid, Quinn i paru innych, a w następnej autor przenosi nas do Perdido Beatch i widzimy co aktualnie dzieje się w kilku miejscach. Czasami jedna sytuacja jest pisana z dwóch punktów widzenia. np; Jak Sam użył swojej mocy i było widoczne zielono-żółte światło. Widzimy to ,,będąc obok'' sama, a po chwili jeszcze ,,będąc obok'' Drake'a, który jest dość daleko od niego.
Wybaczcie za chaotyczność :) Mam nadzieje, że ktoś zrozumiał o co mi chodzi.

9 komentarzy:

 1. Ja tam zrozumiałam idealnie o czym napisałeś, może też dlatego, że czytałam :D Najbardziej dłuży się chyba ostatnia część, ale mimo to fantastyczna seria ;) Jeśli nie czytałeś dalszych części - przeczytaj koniecznie :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na półce czeka na mnie tom.2 i chciałbym w najbliższym czasie się za niego zabrać. Na pewno opinia pojawi się na blogu :)

   Usuń
 2. Świetna recenzja :)
  http://kochamyksiazki.blogspot.com/ Zapraszam również do mnie! :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Tobie, ta książka znajduje się w kolejce do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :) Na mojej półce od dłuższego czasu jest już druga część GONE.
   Faza Druga. Głód.
   Nie wiem kiedy pojawi się recenzja, ale przypuszczam, że chyba we wrześniu, ponieważ mam już książkowy plan na wakacje i trzeba będzie jeszcze w niego i tak wcisnąć dwie książki, więc trochę tego dużo :D

   Usuń
 4. Zaczęłam czytać, ale jeszcze nie skończyłam. Miałam przerwę, ponieważ tak jak mówisz, książka trochę mi się dłużyła. Mam zamiar wznowić we wrześniu :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę się w niej dzieje, może dlatego, ale przecież ta książka ma ponad 500 stron, a jak widziałem ostatnią część GONE, to tak dziwnie, że ,,taka cienka'', bo ma poniżej 400 stron.

   Usuń
 5. Pierwsza część zrobiła na mnie piorunujące wrażenie! U mnie też w kolejce do czytania jest druga część i mam nadzieję, że będzie się czym zachwycać ;D
  http://booksbyshadow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń