środa, 30 lipca 2014

Gra Endera - film tygodnia

GRA ENDERA - film tygodnia 


  Niestety jeszcze nie miałem tej przyjemności czytać tą książkę, a tym bardziej kontynuacje tej serii (jeszcze), ale póki co widziałem film i...
jest zachwycony!

  Jest to gatunek science-fiction. Akcja odgrywa się w przyszłości. Ludzie zagrożeni są przez kosmitów, zwanymi robalami. Postawieni w trudnej sytuacji wybierają radykalne sposoby obrony przez wrogiem. Ze wszystkich urodzonych na świecie dzieci wybierają te najinteligentniejsze i od dziecka szkoli się je, aby pokierowały ludzi w wojnie z obcymi. 
  Najlepszym kandydatem na dowódcę okazał się być Andrew Wiggin, nazywany przez siostrę Enderem, ale przez wszystkich innych po prostu Trzecim, ponieważ władze zezwalają tylko na dwójkę dzieci. 
  Kiedy Ender podrósł został wysłany do Szkoły Bojowej. Poznał kilku przyjaciół w tym chłopaka imieniem... Groszek. Jego siostra wyleciała z tej szkoły, ponieważ była zbyt wrażliwa, a brat, bo był zbyt agresywny. Andrew okazał się jednak być najlepszym uczniem.
Był członkiem grupy szkoleniowej o nazwie Salamandry, a potem grupy Szczura. Po pewnym czasie dostał własną armię Smoka.
  Po długim czasie treningów, razem ze swoim zespołem trenował na symulatorze, ale trening okazał się być czymś więcej niż tylko ćwiczeniami.... .

  Świetna ekranizacja! Jeszcze nie mogę jej porównać do książki, ale chcę to zmienić. Na prawdę polecam. Kto jeszcze tego nie widział musi to zmienić.
  KOMENTUJCIE! i oglądajcie ten film. Warto. Koniec mnie zmiażdżył.
A jeśli jest jakiś film, o którym chcielibyście usłyszeć - piszcie w zakładce  Film tygodnia   

4 komentarze:

 1. Rzadko oglądam science-fiction, ale ten film jest cudowny;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też rzadko oglądam, ale uwielbiam Gre Endera!

   Usuń
 2. Ostatnio z filmów moge polecić : mroczne cienie , pożegnanie z niewinnoscia, złodziejką ksiazek

  ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mroczne Cienie właśnie chcę obejrzeć, więc bardzo możliwe, że za tydzień o nich napiszę :)

   Usuń