środa, 12 listopada 2014

Horrory ! Filmy tygodnia ! DZIECKO OGNIA !!

Dziecko ognia - Natalia 

   Miałam zrobić recenzje jednego z filmów. Oczywiście uwielbiam horrory. Nie mogłam się zdecydować między "Kolekcjoner" a "Urdęczeni" , więc postanowiłam napisać coś o obu tych filmach. Te oba filmy są godne uwagi. Potrafią wzruszyć i nakłonić do refleksji dlatego też je wybrałam. Po nich zmienicie pogląd na świat. Trzeba tylko je zrozumieć i się w nie wczuć a wtedy was pochłoną bez reszty. :D


"KOLEKCJONER"
Ten film nauczył mnie w chwili gdy byłam słaba, że trzeba walczyć
o życie nawet jeśli jest bardzo ciężko i że należy nauczyć się
lekceważyć ból.


     Opowiada on o facecie, który zakłada maskę na twarz i zabija zbiorowo ludzi. W śród ofiar wybiera sobie jedną którą pakuje do skrzyni i wywozi do swojej siedziby. Tam natomiast robi z ludzi bez mózgów podawając im narkotyki. Zakłada dla nich maskę i stają się jego własnością. Na jednej z imprez porywa Elene córkę bogacza, który za wszelką cenę chce ją uratować. Pod przymusem była ofiara kolekcjonera musi pomóc w uratowaniu dziewczyny, gdyż tylko on zna drogę do siedziby psychopaty. Film trzyma w napięciu jeszcze bardziej, gdy ludzie ratujący dziewczynę znajdują się w jednym budynku z mordercą. Jednak nie wszystkim uda się z niego wyjść. Przetrwają tylko Ci z najsilniejszą psychiką. Jakimś cudem kolekcjoner przeżyje to wszystko. Jednak każdego dopada karma. Jego również. Będzie mógł poczuć się tak jak każda jego ofiara.
KOLEKCJONER

"UDRĘCZENI"
Film uczy psychicznie radzić sobie z nawet
najtrudniejszymi problemami     W tym filmie chłopak o imieniu Matt cierpi na raka i potrzebuje częstych wizyt w szpitalu dlatego matka postanawia się przeprowadzić bliżej lecznicy. Z braku pieniędzy nie było to możliwe, ale pewnego dnia znalazła dom. Okazuje się, że w nim były robione dziwne rzeczy. Jednak innego wyjścia nie było. Rodzina zamieszkała tam. Chłopakowi bardzo się spodobało lecz z pogorszenia stanu zdrowia zaczyna mieć halucynacje i widzi ludzi, którzy zostali tam zabici. Poznaje jednak człowieka, który doskonale go rozumie i chce mu pomóc za wszelką cenę. Chory przechodzi ciężki okres w swoim życiu, ale jest silny i walczy z tym wszystkim. Udaje mu się zwyciężyć tą wojne spalając znalezione zwłoki w swoim pokoju. Po tym dusze odeszły a on cudem w niewytłumaczalny sposób wyzdrowiał. Wszystko zakończyło się dobrze ale pamiętajmy, że wspomnienia potrafią boleć bardziej niż sama sytuacja.
UDRĘCZENI     Mam nadzieję, że spodobało się wam (czytelnikom mojego brata)
Jestem zaszczycona, że mogę się tu wykazać.Choć odrobine mnie poznacie
Co prawda chyba nie istnieje taki horror, który by mnie przestraszył, więc jeśli jakiś znacie to bardzo prosze napisać tytuł. Będę wdzięczna :D


5 komentarzy:

 1. Też tak mam ;)
  Ale jeśli nie oglądałaś to polecam (niby horror): Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street. Bardzo fajny film dla fanów sztucznej krwi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ta krew wygląda realistycznie czy tak perfidnie sztucznie? Dzięki za polecenie. -Dziecko Ognia

   Usuń
 2. To jednak filmy nie dla mnie. Polecam Ci zobaczyć Truth or dare (polski, beznadziejny tytuł - Raz, dwa, trzy umierasz ty) :)


  lifewithpassionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raz dwa trzy umierasz ty
   byl to interesujacy i zaskakujacy film. Dzieki

   Usuń