wtorek, 13 stycznia 2015

Problemy czytelnicze TAG 1/2

Problemy czytelnicze TAG 1/2
    
    
  Dawno na Blogu nie było TAG'u i nadszedł czas, by trochę to zmienić. TAG dziele na dwie części, ponieważ ma 11 pytań, a nie chcę robić takiego długiego posta, dlatego cz. 2 będzie w czwartek. Bez dłuższych wstępów...
  
Zaczynamy!
  
 1. Masz 20 tyś książek do przeczytania. Jak decydujesz co przeczytasz jako pierwsze?
 Znając życie nie dałbym rady wybrać jednej. Pewnie czytałbym kilkanaście stron jednej, a potem zabrał się za inną, bo ,,taki mam dzisiaj humor''. Miałem kilka takich sytuacji, że zaczynam pewną książkę, bo bardzo chcę ją przeczytać albo mam inny humor i jeszcze nie zostały przeczytane. 

 2. Jesteś w połowie książki i stwierdzasz, że kompletnie Ci się nie podoba. Kontynuujesz ją czy przerywasz?
 Tymczasowo zabrałbym się za inną książkę (co jest niebezpieczne, bo potem wrócenie do tej początkowej może się odkładać miesiącami) albo ją męczył, by przeczytać. Ostatnio chciałem już wreszcie skończyć Niezbędnik Obserwatorów Gwiazd, ponieważ go czytałem jakiś tydzień (200 stron) i wtedy jednego dnia przeczytałem 100/110 stron. Można? Można :0

 3. Kiedy zbliża się koniec roku, a Tobie pozostało kilka(naście) książek do zakończenia jakiegoś wyzwania. Czy starasz się je jak najszybciej nadrobić?
 Próbować zawsze można. Jednak nie kiedy już będę w takim stadium, że wydaje mi się, że po prostu nie dam razy to mam załamkę czytelniczą, bo gorzej mi idzie. 

 4. Okładki serii, którą kochasz w ogóle do siebie nie pasują. Jak sobie z tym radzisz?
 To jest straszne! Teraz kiedy spojrzałem na swoją biblioteczkę zauważyłem, że mam kilka takich przykładów, ale jakoś mi specjalnie nie przeszkadzają, bo to nie jest nic wielkiego np; Kiedy kupowałem Igrzyska okładka pierwszej części była filmowa, a pozostałe dwie nie. Mam Szukając Alaski i W Śnieżną Noc w typowych Green'owych okładkach, a Gwiazd Naszych Wina mam w filmowej, bo bardziej mi się podobała. Mam też Will Grayson, Will Grayson, który jeszcze nie został wydany w Polsce, (jedyna niewydana książka z Green'em w Polsce) więc okładka jest inna. Wydawnictwo Filia zmieniło też okładkę drugiej części Angelfall. Pierwsza część ma oryginalną, a druga nie. Średnio mi się to podobało, bo jestem fanek oryginalnych okładek do tych książek, ale teraz jest mi z tym okay. Jak widzicie mam kilka takich przypadków, ale nie bardzo mi to przeszkadza. 
 Możliwe, że wiecie, że ja uwielbiam okładki, które są po prostu fajne. Zdarzało się, że zniechęcałem się do kupna książki przez brzydką okładkę. Nazywajcie mnie powierzchownym, ale okładki dla mnie muszą być super!

 5. Wszyscy kochają książkę, której ty nienawidzisz. Z kim dzielisz się swoimi uczuciami?
 Oczywiście w recenzji książki. Na Blogu mogę rozpisać się o tym jak dana książka jest wspaniała albo jak bardzo mi się nie podobała. 
  Również kiedy widzę zdjęcia książek na Instagramie często piszę w komentarzach co o nich sądzę. 


Chętnie przeczytam wasze odpowiedzi na te pytania w komentarzach. Osoby nominuję na koniec drugiego posta, gdy odpowiem już na wszystkie pytania. A tymczasem...

CZYTELNICZEGO DNIA ŻYCZĘ!!! 

9 komentarzy:

 1. Też uważam że okładki są ważne, bo przecież one w pewnym stopniu wpływają na naszą opinie o książce i to w jakim nastroju się za nią zabierzemy.
  Sama odkładam zakup "Dziennika Obserwatorów Gwiazd" ponieważ gdy już mam fundusze to w sprzedaży jest ta wersja która mi się nie podoba ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli ,,Niezbędnik..."? :) Myśle, że na twoim miejscu też bym odkładał, bo wolałbym mieć okładk, która mi się podoba.

   Usuń
  2. Oj...
   Tak chodzi mi o Niezbędnik ale od jakieś czasu ta książka jest dla mnie Dziennikiem :-)

   Usuń
 2. Co do okładek, niestety czasem trzeba się pogodzić z tym, że po polsku jest tylko z okładką, która nam się nie podoba. Jeśli bardzo chce się przeczytać książkę, to zrobi się to nie patrząc na okładkę:)
  To fakt, okładka filmowa GNW jest o wiele lepsza niż książkowa w polskim wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajny tag :)
  ale mam pytanie : Czy planujesz jednak nagrywać filmiki na yt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :) Tak, będę. Po prostu montaż jest tak straszny w programie, który mam, że aż odechciewa sie to robić. Dlatego trwa to tak długo.

   Usuń
 4. Mam nadzieję że ogarniesz program,bo czekam z niecierpliwością na filmiki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super Tag, chętnie ci go podkradnę i zrobię u siebie. Nie masz nic przeciwko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam. Rób śmiało. Prosze, prześlij mi potem link do twojego wykonania :)

   Usuń