niedziela, 26 kwietnia 2015

Men, Women & Children

Men, Women & Children

Odkryj
jak mały
jesteś. Żyjemy w czasach, w których trzeba się przystosować, by przetrwać, w którym bycie innym jest przekleństwem. Nie ma miejsca na indywidualność i większość ludzi myśli w ten sam sposób.
 Ten film pokazuje jakie są tego konsekwencje. 

 Men, Women & Children, po polsku Uwiązani, to film o ludziach - nastolatkach, dorosłych, rodzicach, uczniach, dzieciach.
 O tym jak wielki wpływ na nasze życie ma internet, o tym jaką presje wywiera na nas społeczeństwo. Trudno jest żyć w sposób jaki chcesz kiedy wszyscy narzucają Ci jak ma wyglądać twoje życie.
 Trzeba być szczupłym, ładnym, uprawiać sex kiedy jeszcze tak na prawdę jesteś dzieckiem.
 Wszyscy trzymają w rękach telefon zapominając o najprostszym sposobie komunikowania się jakim jest rozmowa.


 Jest to film zmuszający nas do refleksji, aby chwile posiedzieć i zastanowić się co my robimy ze swoim życiem? Spędzamy mnóstwo czasu w internecie. Zamiast z kimś wyjść siedzimy w domu. Uwierzcie mi, że coś o tym wiem. Często przeraża mnie to, że kiedy jestem w szkole, prawie każda osoba trzyma w ręce telefon. Zdarza się, że na przerwie siedzę ze znajomymi przy stoliku i nikt nie rozmawia, bo wszyscy używają telefonów. Przeraża mnie to. Wcześniej to ja tylko tak robiłem, a teraz jest odwrotnie. 
 Nie mówię, że sam nie spędzać wiele czasu w internecie, bo wtedy bym skłamał, ale szczerze, jednym z powodów dlaczego tak jest, że nie bardzo mam co robić, z kimś wyjść, spotkać się. 

 Film porusza ważne kwestie takie jak np; anoreksja i co ludzie są w stanie zrobić, aby wpasować się w otoczenie, jak gubię się pragnąc być tacy jak wszyscy wokół.
 Poznamy również przykład tego jakie konsekwencje ma nadmierna kontrola nad dzieckiem lub bycie rodzicem, który zamiast oprócz być rodzicem zapomina być indywidualną osobą, skupią się na swoim dziecku chcąc dla niego jak najlepiej zapominając o granicach. 

 Całość składa się z kilku historii przeplatających się historii tworzących jedną wspólną całość.
 Pisząc posta dowiedziałem się, że jest to chyba ekranizacja książki autorstwa Chad'a Kultgen'a pod tym samym tytułem i zastanawiam się czy w przyszłości się w nią zaopatrzyć.
 Zdecydowanie polecam ten film. Daje trochę do myślenia, jest idealną odskocznią od życia codziennego. Jest dobry, aby przypomnieć sobie, że poza światem wirtualnym jest również rzeczywistość i to tym prawdziwym życiem powinniśmy żyć. 

 Mam nadzieję, że obejrzycie Men, Women & Children, bo na prawdę warto, a tych co już to zrobili proszę, aby podzielili się swoimi opiniami w komentarzach. 

Tutaj znajdziecie recenzje innych filmów.

CZYTELNICZEGO DNIA ŻYCZĘ!

6 komentarzy:

 1. Czytałam książkę i jak dla mnie jest dość mocna, ale nie polecam osobom, które stronią od obszernych opisów związanych z czynnościami seksualnymi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po przeczytaniu twojego posta , postanowiłam obejrzeć ten film i jestem mile zaskoczona. Naprawdę daję do myślenia i pokazuję to co naprawdę się dzieję wokół nas, w naszym najbliższym otoczeniu chociaż może tego nie zauważamy na co dzień. +naprawdę fajni aktorzy :) Dziękuję za zachęcenie do obejrzenia :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Napewno obejrze:) Szczególnie dlatego, że gra tam Ansel Elgort:>

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam film i jest na prawdę genialny! To jeden z moich ulubionych. Ostatnio o nim zapomniałam i mam ochotę obejrzeć go znowu :)
  http://ksiazkoweimperium-recenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę obejrzeć :) Masz rację z tymi telefonami. Ostatnio moja koleżanka pisała do swojej kumpeli z innej klasy, która siedziała na drugim końcu korytarza. Zapytałam, czemu do niej po prostu nie pójdzie, a ona że nie chce jej się ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie go włączam :D Też zauważyłam, że siedząc ze znajomymi często jest tak, że każdy trzyma telefon i nikt się do siebie nie odzywa. Ciekawe, co będzie kiedyś ;)

  Zapraszam na mojego bloga, dodałam post o nowościach wydawniczych w maju :)

  www.galeriaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń