niedziela, 18 października 2015

Albo Albo Tag 2.0

Albo Albo TAG 2.0

Pewnie część z was zna TAG Albo Albo. Powstała jego druga wersja z dziesięcioma nowymi pytaniami i właśnie dzisiaj na nie odpowiem. Zostałem nominowany przez zaczytana-dolina.blogspot.com

Zapraszam!

1. Wolałbyś na swoim blogu publikować tylko recenzje czy tylko posty około książkowe?
Trochę trudne pytanie, ponieważ nie chcę się ograniczać tylko do recenzji lub postów około książkowych. Trochę dawno nie było u mnie recenzji co jest dla mnie dziwne, ale myślę, że wolałbym pisać posty około książkowe, bo dają mi więcej możliwości. 

2. Wolałbym zawsze widzieć ekranizacje książki najpierw, zanim ją przeczytasz czy przeczytać książkę i nigdy nie obejrzeć filmu?
Zdecydowanie najpierw obejrzeć film niż nie oglądać go w ogóle. Kilka razy zdarzyło się, że zacząłem od filmu i wolę tą opcje niż darowanie sobie ekranizacji. 

3. Wolałbym mieć listę wszystkich przeczytanych książek w swoim życiu czy posiadać egzemplarz pierwszej ulubionej książki? 
Rzecz w tym, że listę można sobie napisać, a ze znalezieniem pierwszej ulubionej książki może być problem, bo np; została wydana lata temu. Dlatego wybieram drugą opcję. 

4. Wolałbym należeć do klubu książkowego, w którym nie ma osób z  blogosfery i spotykać się w nim regularnie czy spotykać się raz w roku z najlepszym przyjacielem z blogosfery? 
To zabawne (nie bardzo), ale mieszkam w Anglii i do tej pory w Polsce byłem raz przez rok, więc tak jakby głównie wtedy mam możliwość spotkać się ze znajomymi z Polski. Wydaje mi się, że wolałbym należeć do klubu książki. Wole relacje w prawdziwym życiu niż przez internet, ale czasami nie ma innej opcji. 

5. Wolałbym mieć czas, by przeczytać wszystkie książki jakie tylko chcesz czy mieć pieniądze, by kupić wszystkie książki jakie tylko chcesz?
Wolałbym mieć czas. Często miałem wrażenie, że doba jest dla mnie zdecydowanie za krótka, a obecnie mam dziesiątki książek w biblioteczce i biedne czekają na przeczytanie. 

6. Gdyby ekranizowano twoją ulubioną książkę, wolałbyś mieć kontrolę nad tym kto będzie w obsadzie czy nad tym co znajdzie się w scenariuszu?
Wolałbym mieć wpływ na scenariusz. Oczywiście, że aktorzy są bardzo ważni, ale to jaka jest fabuła jest ważniejsze niż to kto zagra danego bohatera. 

7. Wolałbyś mieć ulubioną książkową supermoc czy ulubioną książkową technologię?
Supermoc zdecydowanie. W książkach jest trochę fajnej technologii, ale supermoc jest czymś czego potrzebuje w swoim życiu. 

8. Wolałbyś przeczytać niesamowitą książkę ze słabym zakończeniem czy słabą książkę z niesamowitym zakończeniem?
Jedno z trudniejszych pytań w tym TAGu. Zakończenie jest jednym z ważniejszych elementów książki i potrafi zmienić naszą opinie na całą powieść, ale nie tylko ono się liczy. 
Chyba nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. 

9. Wolałbyś nie być w stanie czytać w jadącym pojeździe czy nie być w stanie czytać na leżąco?
Oczywiście, że nie być w stanie czytać w jadącym pojeździe. Zdecydowanie częściej czytam leżąc/siedząc niż jadąc. 

10. Wolałbym zapomnieć treść ulubionej książki lub serii, by móc przeczytać ją ponownie po raz pierwszy czy zapomnieć treść wszystkich kiepskich książek, które przeczytałeś?
Zdecydowanie wolałbym zapomnieć treści ulubionej książki/serii. O książkach, które mi się podobały myślę zdecydowanie częściej niż o tych kilku nie lubianych, więc nawet nie ma wielkiego sensu, aby o nich zapominać. 

Do TAGu nominuję: 

To tyle na dzisiaj. Dajcie znać co sądzicie o tym TAGu i jakie byłyby wasze odpowiedzi?

A tymczasem...

CZYTELNICZEGO DNIA ŻYCZĘ!

6 komentarzy:

 1. Pierwszy raz spotykam się tą, nową wersją TAGu i pytania brzmią jeszcze bardziej interesująco ^^
  Też mam zawsze problem z tymi postami okołoksiążkowymi, bo w sumie przyjemniej mi się je pisze i wymyśla tematy, ale wiadomo, że blog książkowy bez recenzji raczej nie przejdzie :C

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny TAG :)
  Czytam co napisałeś i w niektórych punkach mogę zgodzić się z tobą w 100%

  Pozdrawiam,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2015/10/randka-w-ciemno-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym wolała pisać recenzje, bo lepiej się w nich czuję, a postów okołoksiążkowych nie pisuję w ogóle. Dlatego stuprocentowo recenzje :D
  Wolałabym nie zobaczyć w ogóle ekranizacji. Czasami po obejrzeniu mam ochotę szczerze zrobić coś złego reżyserowi, bo to co robią z historią jest nie do pomyślenia :")
  Chciałabym zobaczyć listę, bo pierwszą ulubioną książkę mam aktualnie przy sobie :P
  Haha, widać, że słabo się ze sobą zgadzamy :D
  Pozdrawiam i zapraszam na recenzję Angelfall!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super moc rządzi! :D Świetny tag :)

  http://first-page-book.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń