piątek, 25 marca 2016

Kamień i sól - recenzja książki


Tytuł: Kamień i sól
Autor: Victoria Scott
Seria: Ogień i woda
Wydawnictwo: IUVI
Ilość stron: 365

Jak daleko się posuniesz,
aby przeżyć?


  Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu. Co jednak jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej? Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś sekrety? Jak wybrać pomiędzy jednym życiem, a drugim?

  Kamień i sól jest kontynuacją jakże dobrego rozpoczęcia serii, którym jest Ogień i woda. Pierwszy tom był niesamowity i wiedziałem, że drugi mnie nie zawiedzie, ale to co spotkałem w tej powieści to emocjonalny rollercoaster.
  Oba tomy dołączają do listy moich ulubionych książek i czekam na nowe powieści autorki.


  Zawodnicy wyścigu pokonali przeszkody dżungli i pustyni, ale wyścig jeszcze nie dobiegł końca. To dopiero powoła wyzwań, które na nich czekają. Tella jest zdeterminowana, aby wygrać lek dla swojego brata. Jak sama mówi, jest silniejsza niż była. Przez ostatnie miesiące zaszła w niej wielka zmiana i ma się poczucie jakby dziewczyna z Bostonu, a ta, która stawia czoło przeciwnościom były dwiema różnymi osobami.

  Uważam, że autorka dobrze przemyślała i zaplanowała co chcę wnieść do tej historii. Czym dalej czytamy tym więcej sensu to robi i dowiadujemy się jakie sekrety i sztuczki są używane przez twórców Piekielnego Wyścigu. Jest tego więcej niż może się wydawać.

  Wyścig zmienia ludzi i zmusza ich do robienia rzeczy, do których nie sądzili, że są zdolni. Często są stawiani przed wyborem pomiędzy jednym życiem, a drugim. Każdy jest tuta j, aby zdobyć lek dla ukochanej osoby, ale decyzje nie należą do najłatwiejszych zwłaszcza kiedy ty albo członek twojej drużyny możecie umrzeć na każdym kroku.
  To do czego zawodnicy byli zmuszani jest przerażające. Organizatorzy popychają ich do granic wytrzymałości fizycznej i psychicznej, a jednocześnie chcę ich przekonać o swojej łaskawości.

  Zmagania są coraz trudniejsze, a na morze oraz w górach czeka wiele wyzwań.

  Ogień i woda były wspaniałe, a w mojej opinii autorka napisała coś jeszcze lepszego. Ten tom wzbudził we mnie przeróżne emocje i wielokrotnie łamał mi serce. Przez pewien fragment co chwile byłem bliski płaczu. Victoria Scott grała na moich emocjach jak na instrumencie muzycznym sprawiając, że czasami emocje były przytłaczające. Uderzałem książką o nogi i skakałem po łóżku zawładnięty przez historię. Takich uczuć podczas lektury dawno nie miałem.

  Szczerze mogę polecić serię Ogień i woda. Pani Scott miała bardzo dobry pomysł na historię, a jego wykonanie sprawia, że te książki wyróżniają się na tle innych. Coś czego nie można przegapić.

  Nie wiem czy będzie trzeci tom. Zanim przeczytałem Kamień i sól nie  byłem co do tego przekonany, ale po zakończeniu, które dostaliśmy muszę otrzymać odpowiedzi. Mam nadzieję, że to się tak nie skończy i autorka nie zostawi nas w takiej niepewności. Jest jeszcze sporo rzeczy do odkrycia, a ja muszę poznać ciąg dalszy.


Czytaliście już tą powieść?
Dajcie znać co o niej myślicie.


  Książkę otrzymałem od Wydawnictwa IUVI

Zobacz także:
Ogień i wodaWybrana o zmrokuDar Julii

A tymczasem...

CZYTELNICZEGO DNIA ŻYCZĘ!

7 komentarzy:

 1. Czytałam, a podczas lektury sama nie potrafiłam określić co czuję. Tych emocji było po prostu za dużo! Jedna z lepszych "młodzieżówek". Mam nadzieję,że będzie kolejna część.
  http://just-nerdy-things.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SPOJLERY!
   Moje serce się krajało kiedy między etapami zorganizowano walki pandor. Byłem przepełniony emocjami.
   A to kiedy na koniec uczestnicy walczyli przeciwko swoim pandorom było okrutne.

   Usuń
 2. Kilka dni temu skończyłam czytać tą powieść. W "Ogień i Woda" kompletnie się zakochałam i jest to teraz jedna z moich ulubionych książek. Niedługo pojawi się recenzja u mnie na blogu ale mogę wyjawić że moja opinia jest bardzo podobna do Twojej.
  Pozdrawiam serdecznie.
  In my different World

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszą część, ale niestety nie jest to chyba historia dla mnie ;)


  Pozdrawiam,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2016/03/raven.html

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Kamień i sól'' po prostu zwaliła mnie z nóg! Autorka nie jednokrotnie złamała mi serce. Autorzy są okrutni :c
  Już nie mogę się doczekać ,,Tytanów''!
  Pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też koniecznie muszę ich kupić. Za dużo nie wiem o tej historii oprócz tego, że są tam mechaniczne konie, ale to Victoria Scott, więc kupuję nie wiedząc. Pewnie będzie świetne :)

   Usuń
  2. Na początku widziałam okładkę oryginalną, ale jak zobaczyłam polską to stwierdziłam, że muszę mieć ją w swojej biblioteczce! Jest piękna *.*

   Usuń