poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Odpowiedni moment

Hello People

Dzisiaj chciałbym porozmawiać o tym jak ważne jest czytanie książki w odpowiednim czasie.

  Nie ważne czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie, czytanie danej książki w odpowiednim czasie jest bardzo ważne. Ma to duży wpływ na to jak na nią zareagujemy. Przecież nie zawsze jest czas na fantastykę, nie zawsze na powieść obyczajową. W zależności od tego w jakim punkcie w życiu się znajdujemy, nasze spojrzenie na historię jest inne.
  Jesteśmy ludźmi, zmieniamy się, nasze gusta się zmieniają, rzeczy, z którymi się zmagamy nas zmieniają. Uważam, że to jest wspaniałe, że na każdą sytuację w życiu możemy odnieść się do książek i znaleźć w nich to czego szukamy. Mają moc, aby nas pocieszyć, zrozumieć i zmienić. Kiedy szukasz inspiracji możesz sięgnąć po książkę typu ''Jesteś cudem'' Reginy Brett. Jeżeli chcesz nad sobą popracować możesz przeczytać książkę Demi Lovato pt; "Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku". Jeżeli chcesz coś magicznego, polecam "Cyrk Nocy". Na każdą sytuację znajdzie się jakaś powieść.
  Ważne jest, aby czytać ją w odpowiednim momencie, ponieważ nasze emocje się zmieniają. Kiedy jesteś szczęśliwy możliwe, że nie sięgniesz po inna książkę niż wtedy kiedy jesteś smutny. Będziesz szukał czegoś innego i znajdziesz coś innego.
  Niektóre powieści są napisane dla mas, niektóre dla nielicznych.
  Na przeciągu lat znajdziemy się w różnych punktach, na wzgórzach, pagórkach i dołach. Będziemy chcieli czegoś innego i będziemy mogli znaleźć to w książkach.

  Zapraszam was do obejrzenia mojego filmiku na YouTube, w którym rozwijam ten temat. Chętnie wysłucham waszych opinii na ten temat:


A tymczasem...

CZYTELNICZEGO DNIA ŻYCZĘ!

4 komentarze:

 1. Czytanie książki w odpowiednim czasie jest bardzo ważne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tkwię wiecznie w fantastyce. Może dlatego, że bujam w obłokach jestem optymistką i uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Książka jest dla mnie odskocznią od normalności, czymś czego nie spotkam nigdzie indziej, historią przedziwną, niewiarygodną. Czasem odbijam do romansu i obyczajówek np. Magdy Kordel, ale z reguły uczepiłam się swojej kochanej fantastyki <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurczę, zacząłeś temat rzekę :D Uwielbiam twojr posty, bo poruszasz tematy, na które można gadać godzinami. Ja często robię sobie TBR raz na kwartał (oczywiście ulegający modyfikacjom na bierząco) i rzeczywiście, inne książki wybieram na jesień (zazwyczaj mroczne, słodko-gorzkie, takie... Pachnące jesienią :D), inne na zimę (magiczne, dające nadzieję, z zimowym klimatem), inne na wiosnę... I tak dalej i tak dalej. Inną sprawą jest, że do młodzieżówek wróciłam dopiero rok temu, akurat kiedy teoretycznie wypadłam już z grupy docelowej. Koleje życia :D
  Pozdrawiam!
  www.bookish-galaxy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czemu od dłuższego czasu nie ma nowych postów? :'(
  Natalia

  OdpowiedzUsuń