poniedziałek, 11 kwietnia 2016

PISZĘ KSIĄŻKĘ!


Od lat moim wielkim marzeniem jest bycie pisarzem. Od pewnego czasu pracuję nad nowym projektem.
Piszę książkę.

  Jest to marzenie, w którego spełnienie przez bardzo długi czas nie wierzyłem. Chciałem, aby to była prawda, ale nie sądziłem, że podołam. Pisanie powieści to poświęcenie na długi okres czasu, aby napisać historię, z której autor będzie zadowolony i miejmy nadzieje okaże się ona sukcesem. Jednak nie uważałem, że dam rade przez miesiące skupić się na jednym projekcie i kontynuować jego tworzenie. Około dwa miesiące temu zacząłem pracować nad nowym projektem. Jestem zdecydowanie na początku procesu niż na końcu. Jak napisałem powyżej, jest to proces, który zajmuje długo okres czasu. Jest to spora zmiana, inaczej zacząłem myśleć, jak osoba, która faktycznie pisze, a nie tylko chciałaby to robić. Bez przerwy myślę o tym co chcę napisać. Tworze w głowie części książki, dialogi pomiędzy bohaterami, zastanawiam się jakie emocje chcę wzbudzić w czytelniku i co tak właściwie chcę zawrzeć w tej powieści. Pisałem wiele notatek w zeszytach czy telefonie. Długie paragrafy, które mógłbym dodać w danych fragmentach historii. Jest to niesamowity okres i bardzo się cieszę kiedy widzę jak stopniowo układa się to w spójną całość.
  Mniej więcej posiadam już zarys historii, ale nie wszystko jeszcze postanowiłem. Nie mam rozpisanego każdego rozdziału, proces jest otwarty i podczas jego tworzenie pewne rzeczy mogą się pojawić, zniknąć lub zmienić. Jakby nie było, zależy to ode mnie. Ogólnie wiem co to ma być za książka, ale muszę jeszcze zastanowić się nad pewnymi elementami.
  Czuje się absolutnie wspaniale wreszcie brać moje marzenie w dłonie i robić coś, aby stało się ono rzeczywistością. W przyszłości będę pisarzem. Będzie to mój zawód i pasja. Nie myślę już o tym jak tylko coś co bym chciał, ale i tak wątpię, że osiągnę. Teraz wiem, że potrafię to osiągnąć i będę to robił.


Nagrałem filmik na YouTube, w którym więcej mówię na ten temat, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany, serdecznie zapraszam:

 Piszę książkę

A tymczasem...

CZYTELNICZEGO DNIA ŻYCZĘ!

6 komentarzy:

 1. Życzę tobie powodzenia. Chciałabym przeczytać twoją książkę. Spełniaj marzenia, a może spotkamy się na spotkaniu autorskim. Powodzenia w pisaniu.
  http://myszkarecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam za ciebie kciuki i z pewnością twierdzę, że kiedy książka pojawi się na półkach księgarń, kupię ją!

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia! Będę trzymać kciuki. Przy wszelkich postępach, chwal się na blogu. Chcę ją przeczytać, więc jak już się pojawi, będę polować w księgarniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na dzień dzisiejszy nie planuję dodawać za dużo historii na bloga, możliwe, że w ogóle. Zobaczymy jak to będzie w procesie.
   Cieszę się, że chcesz to przeczytać.

   Usuń
 4. Powodzenia! Z takim podejściem na pewno się uda ;)

  OdpowiedzUsuń