środa, 4 czerwca 2014

Stephen King

Autor tygodnia #3

Stephen King

  Stephen Edwin King ur 21 września 1947 w Portland. Amerykański pisarz literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, a raz jako John Swithen. Jest jednym z autorów, którego książki są najchętniej czytane. Zostały wydane w nakładzie powyżej 350 milionów. Jego horrory stały się klasyką gatunku, przykładem tego jest np; ,,Lśnienie'', ,,Miasteczko Salem'' czy ,,Smętarz dla zwierzaków''  lub ,,Cmętarz zwiężąt'', ponieważ ta książka miała różne tytuły. King nawet zagrał w ekranizacji tego filmu. Nie ogranicza się tylko do pisania horrorów. Książkami innego gatunku są np; ,,Zielona mila'', ,,Cztery pory roku'' czy ośmiotomowa seria pt;,,Mroczna  wieża''. Wielokrotnie zdobył nagrodę Brama Stokera i British Fantasy Award. W 2003 został odznaczony prestiżową nagrodą DCAL (Medal za wybitny wkład w literaturę amerykańską) przez National Book Foundation. Stephen ma córkę i dwóch synów, również pisarzy, Owena Kinga i Joe Hilla.

  Jeżeli macie jakiegoś autora, o którym chcielibyście usłyszeć kilka słów, to piszcie w komentarzach : )

5 komentarzy:

 1. Wiesz dlaczego tytuł "cmętarz zwieżąt" ma błędy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest związane z fabuła. Z tego co pamiętam to facet zamieszał koło cmentarza zwierząt, który został ,,założony'', że tak to określę, przez dzieci, które jak widać nie znają perfekcyjnie ortografii i napisały Cmętarz Zwiężąt zamiast cmentarz zwierząt. Stąd te błędy.

   Usuń
  2. Dzięki, zastanawiałam sie nad tym xD jeszcze nie czytałam tej książki ale mam ją na swojej półce i mam zamiar ją przeczytać. Możesz zrobić recenzję? (o i le ją czytałeś)

   Usuń
  3. Chcę ją przeczytać od daawna i niestety jeszcze nie wpadła w moje lepkie do książek rączki :( Jeżeli przeczytam to recenzja pewnie się pojawi, ale nie wiem kiedy to będzie. Mam nadzieję, że jak najszybciej.

   Zachowujesz książki, które czytasz czy np; wymieniasz się czy coś?

   Usuń