środa, 20 sierpnia 2014

Frozen. KRAINA LODU - film tygodnia

FROZEN

Kraina Lodu  film tygodnia


  Dzisiaj pierwszy raz napiszę o bajce. Cieszę się, że jest to właśnie ,,Kraina Lodu''.

  Jest to magiczna opowieść.

  Kiedy Elsa była małą dziewczynką zdarzył się wypadek, w którym ucierpiała jej młodsza siostra, Anna. Aby ją chronić jej rodzice postanowili wymazać z jej życia całą magię. Dziewczyna nie pamiętała, że jej starsza siostra ma moce związane ze śniegiem. 
  Elsa nie potrafiła nad nimi zapanować. Została odizolowana od siostry. Przez lata praktycznie ze sobą nie rozmawiały, a mieszkały w tym samym zamku.

  Kiedy rodzice dziewczynek zginęli, Elsa musiała przejąć panowanie nad miastem, ale czy była na to gotowa. 
  Jej moc nie była okiełznana, a Elsa bała się, że może kogoś skrzywdzić. Podczas imprezy po koronacji ucieka w góry. Tam nie musi się przed nikim ukrywać. Sama tworzy sobie zamek z lodu, ale przez lata starała się zapanować nad swoją nieokiełzaną mocą. Czy uda jej się to zrobił w przeciągu kilku dni? Mogą wyjść z tego ogromne komplikacje, które spowodują wielkie problemy.
  Dodatkowo pewna osoba chcę objąć władzę w miasteczku, co w takowych okolicznościach na prawdę może się udać.
  Anna wyrusza na poszukiwania siostry spotykając po drodze chłopaka, który sprzedaje lód oraz... bałwana?
  Szykuje się ciekawa przygoda : )


  Na prawdę polecam wam ten film. Jest to bajka - fakt - ale jest niesamowita!
Bardzo polubiłem Olafa. Jest genialną postacią! Chyba najczęściej podobają mi się główne postacie, ale Olaf wygrywa wszystko! Jest takim słodkim, łatwowiernym bałwankiem, który cieszy się życiem i chciałby żyć w lecie. 


  Postaci w tym filmie są  bardzo charakterystyczne i ciekawie zarysowane. Jest Elsa - jako postać tragiczna, Anna - jej siostra, która chcę księcia z bajki, Olaf - bałwanek marzyciel, Kristoff - chłopak sprzedający lód.Jeżeli jest jakiś film, o którym chcielibyście usłyszeć to piszcie w zakładce 

2 komentarze:

 1. Uwielbiam Krainę lodu :D Bardzo fajna recenzja, ale czy chłopak sprzedający lód to przypadkiem nie Kristoff? Z tego co pamiętam, Sven to jego renifer ;) Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybacz, zaraz poprawiam. Pomyliło mi się chyba przez co to mówił Olaf.

   Dzięki :)

   Usuń