czwartek, 30 października 2014

21 Jump Street - film tygodnia

21 Jump Street 

  Dwoje, nie najlepszych, policjantów dostaje poważne zadanie, aby w liceum odnaleźć dilera i dostawcę narkotyków. Jednak, aby wpasować się w tłum muszą udawać uczniów liceum.
Tak w skrócie wygląda fabuła tego filmu.

  Schmidt i Jenko byli wrogami za czasów liceum jednak, gdy oboje dostali się do Akademii Policyjnej zaprzyjaźnili się. Są swoimi przeciwieństwami, ale doskonale się uzupełniają.
  Nie są najlepszymi policjantami na świecie, ponieważ mają nawet problem z zapamiętaniem kwestii wypowiadanej podczas aresztowania. Jednak, pomimo to zostają przydzieleni do jednostki, która zajmuje się tropieniem dilerów narkotyków w szkołach.  Zostali do niej wybrani tylko dla tego, że wyglądają młodo, mimo, że czasy liceum mają już dawno za sobą. Muszą, więc porzucić broń, odznaki i ruszyć do szkoły - znowu. 

  Okazuje się, że udawanie nastolatków nie jest takie łatwe, ponieważ czasy się zmieniły i teraz, nawet Jenko, który w liceum był osiłkiem, nie wie co zrobić. 
  
  Czy uda im się odnaleźć dilera i dostawcę? Czy przystosują się do obecnych nastolatków i czy dobrze wykonają swoją robotę? Oni, dwójka ślamazarnych gliniarzy. 

  Widziałem ten film w tamtym tygodniu w TV i tak mi się spodobał, że ostatnio o 3.00 czy 4.00 w nocy zacząłem oglądać 22 Jump Street (który wyszedł w tym roku).
  Jest to świetna komedia okraszona zabawnymi scenami akcji. 
  Ostatnio złapałem małą fazę na komedie i ta doskonale mi dopasowała. Zabawny, luźny, jednak z przesłaniem o przyjaźni film, który potrafi poprawić humor i dobrze nada się na jesienne wieczory. 
  
  Uważam, że aktorzy zostali świetnie dobrani. Już sam ich wygląd pokazuje tą ogromną różnice między głównymi bohaterami. To, że są całkowicie różni, a jednak potrafią ze sobą współpracować. 

  Sam pomysł na film bardzo mi się spodobał. Dwójka nieudolnych policjantów musząca wcielić się w rolę nastolatków, by schwytać dilera. Fajny pomysł.

  Reasumując: Określiłbym ten film jako komedię z wątkami akcji. Zabawny, luźny i wciągający. Jak dla mnie wart polecenia jeżeli chodzi o filmy komediowe.

  Dajcie znać czy ktoś z was oglądał ten film i jak wam się podobał. 
Jeżeli jest film, o którym chcesz przeczytać kilka słów - napisz komentarz w zakładce 

Pamiętajcie o zadawaniu pytań do Q&A


Zobacz także:

 Ten Niezręczny Moment Mroczne Cienie Maleficent

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz