czwartek, 23 października 2014

Q&A #2 szkoła, seriale, współpraca, moje wypociny

Q&A #2  Zadaliście wystarczająco pytań abym mógł zrobić Q&A #2 (a ja się bałem czy będzie wystarczająco pytań na jedno Q&A).

Pytania na Blogu od Alastora Moodi:

  Czy od zawsze kochałeś czytać? Jeśli nie, to co cię to tego podkusiło?

  Niestety nie od zawsze. W dzieciństwie w miarę możliwości czytano mi książki, ale potem przez lata były tylko lektury, które olewałem. Nie jestem pewien co mnie podkusiło. Po prostu był taki okres w moim życiu, w którym tak jako moje serce zapragnęło książek i mnie do nich ciągnęło :)


  Masz jakieś inne hobby poza czytaniem?

  Szczerze nie mam pojęcia. Jeśli chodzi o moje hobby to odpowiadam, że czytanie. Po za tym to nie wiem. Lubię słuchać muzyki, jeździć na rowerze, ale tego chyba nie nazwałbym hobby.


  Jak jest w nowej szkole?

  Sprawa z moją szkołą jest dość poplątana, ponieważ poszedłem do (pięknego) Collegu w moim mieście, ale już po dwóch dniach, gdy ponownie zrobiono mi test, stwierdzono, że moja znajomość języka jest zbyt wysoka i, że będę się tutaj tylko marnował, więc wysłali mnie do szkoły w mieście obok, więc tylko dokończyłem ten tydzień i zacząłem chodzić gdzie indziej. Te dwie szkoły są ze sobą związane, ale właśnie w pobliskim mieście są wyższe Entry.
  (Na początku przydzielili mnie do Entry 2, teraz jestem na Entry 3).

  Dodam tylko, że w Polsce miałem głównie 3 z angielskiego i mówiłem, że jestem lepszy w praktyce. Jak się okazało to w sumie jest to prawda, więc jeżeli idzie wam średnio z angielskiego, a wiecie, że tacy źli nie jesteście to możliwe, że jak przyjdzie co do czego to dacie sobie radę :)


  Jaki stosunek mają tam ludzie do nowych uczniów w szkole?

  (Spróbuje w miarę sensownie odpowiedzieć, ale nie obiecuję). Jakoś ja czuję się neutralnie. Od razu mówię, że ja nie uczę się z anglikami tylko z innymi cudzoziemcami. (Prawie połowa klasy to Polacy). W sumie tak jak wszędzie, są ludzie normalni, którzy wiedzą jak się zachować, ale są i idioci, którzy nie wiedzą co to akceptacji. Najbardziej mam na myśli pewną dziewczynę, która mnie wkurza.
 Jeżeli chodzi o Polaków to moja koleżanka, która przeprowadziła się tutaj rok temu ostrzegała mnie żeby z nimi uważać, bo im tutaj odbija i zgrywają nie wiadomo kogo. Tutaj większość Polaków z mojej klasy to chłopaki i niektórzy trochę przypominają mi taki, wiesz, tym gościa, który po prostu nie należy do najmilszych i z góry źle ocenia lub po prostu, aby pożartować jest gotów żartować z Ciebie. W klasie mam dwie Polki i one wydają się spoko. 
  W sumie to chyba była by racja, aby tutaj bardziej zadawać się z cudzoziemcami niż Polakami np; zakolegowałem się z pewnych chłopakiem z Chin.


  Oglądasz jakieś seriale/programy w telewizji?

 Jeżeli chodzi o seriale to oglądam Pretty Little Liars, ale mam trochę zaległości, bo zatrzymałem się gdzieś na 7 odcinku 5 sezonu, więc muszę nadgonić. Jeżeli chodzi o TV, to niedawno zaczął się drugi sezon programu na MTV Dopasowani i oglądam. Może wstyd się przyznać, ale bywa też, że oglądam Ukrytą Prawdę. Proszę nie linczujcie, ale oglądamy.


Pytania z Instagrama:
  Po prostu napisałem do wydawnictw, które mnie interesują z pytaniem, czy daliby mi ową książkę do recenzji. W mail'u wysyłałem również link do Bloga, aby mogli zobaczyć co robię :)


  Nie trudno było mi wymyślić pomysł na Bloga. Kocham książki, więc założyłem o nich Bloga, ale chciałem aby było na nim coś jeszcze po za recenzjami książek, więc wymyśliłem sobie recenzję filmów, autora tygodnia i serię ,,Jak pisać?'', bo uważam, że jest to fajna seria, w której można znaleźć jakąś radę, dotyczącą pisania, dla siebie. Niestety nie było jej strasznie dawno. Skończył się (jak to określiłem) sezon pierwszy i nie wiem kiedy zacznie się drugi. Jeżeli macie jakieś pomysły na te serię lub rzeczy, których chcielibyście się dowiedzieć, a są z nią związane, piszcie to w komentarzach w zakładce Jak Pisać?  Tak, piszę, a bynajmniej próbuję. Publikowałem nawet na Blogu. Możecie przeczytać to tutaj . Kilka osób pytało mnie o rozdział 4 i możliwe, że pojawi się w następnym tygodniu, bo mam cały wolny. Mam nadzieję, że nie zawiedzie waszych oczekiwań. 
  To akurat co niektórzy z was mogli już czytać to fantasy, ale planuje i myślę obecnie nad pisaniem czegoś w stylu książka ,,Charlie'' lub książek Green'a, ale to nie ma będzie podróba ich świetnych książek tylko moja własna.
  Nie piszę fanfiction i nie czytam np; fanfiction o jakiś sławnych osobach. To nie dla mnie.  Mam nadzieję, że zaspokoiłem trochę waszą ciekawość. Pytania do następnego Q&A możecie zadawać pod tym postem, w zakładce Q&A, na Twitter'ze lub na Instagramie. Jak widać możliwość jest dużo :)
  Dziękuję za pytania do tego Q&A :)2 komentarze:

 1. Kurcze.. Spodobały mi się twoje odpowiedzi :)
  Czytam sporo blogów recenzenckich, ale twój zawsze tak od deski do deski :)
  Rób to dalej i czekam na kolejny post :3
  ~ alicee_16
  alawkrainieksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo dziękuję bardzo :) Miło słyszeć coś takiego. To wiele dla mnie znaczy, bo widzę, że jednak nie robię tego na marne i ktoś to jednak lubi. Aż twój komentarz dla siostry przeczytałem.

   Usuń