sobota, 25 października 2014

Zombie Apocalypse Book TAG

Zombie Apocalypse Book TAG 

  Z okazji, że już niedługo Halloween (tutaj jest to bardzo hucznie obchodzone) postanowiłem zrobić coś, aby trochę wczuć się w ten cały klimat (oprócz tego, że mam lekcje w szkole na ten temat). Dlatego, aby przeżyć tegoroczne Halloween stworzę swoją własną drużynę do walki z Zombie. Oczywiście możecie dołączyć :)

Zasady TAGu:
Wybierać 10 lub 5 książek, z których będą wybierani bohaterowie. Polega to na tym, że na zasadzie losowania do danego punktu dopierana jest książka. Otwiera się książkę na obojętnie, której stronie i bohater, którego imię zobaczysz jako pierwsze będzie przyporządkowany do tego punktu.
  Członków mojej drużyny będę wybierał z tych książek (od razu linki do recenzji): 

Angelfall. Penryn i świat PO
Wierna
GONE. Faza pierwsza. Niepokój
Królowa Cieni
Syn Neptuna (jeszcze nie ma recenzji)
Delirium
Kosogłos (jeszcze nie ma recenzji)
Przebudzona o świcie
Piękne Istoty
Ognisty Tron
Dziękuję mojej siostrze, która losowała książki :) 

Zaczynajmy! 

1. Osoba, która zginie jako pierwsza.

  Padło, że będę wybierał z książki Przebudzona o świcie. Pierwszą imię, które zobaczyłem to Miranda. Ona była czarownicą, więc świetnie pasuje do klimatu Halloween. Sądzę, że była by całkiem niezłą towarzyszką jednak nie jest ona mistrzynią magii i było kilka sytuacji, w których się nie popisała, więc... Ok.2. Osoba, której podstawie nogę, aby uciec przed Zombie.


  Wylosowaną książką jest Królowa Cieni. Muszę przeprosić Sofie, ale... i tak podstawię Ci nogę. Sofia jest cyganką. Nie pamiętam wszystkich wątków dokładnie, ale wydaje mi się, że ona pomogła dla Peter'a. Moja siostra, gdy usłyszała, że Sofia jest cyganką zaczęła się śmiać i powiedziała, że to ona prędzej podstawi mi nogę i ukradnie ziemię spod nóg. 3. Osoba, która jako pierwsza przemieni się w Zombie. 


  Padło na Beliala! No i bardzo dobrze! Należy mu się. On jest straszną postacią, aż chce mu się walnąć pięścią w ryj (w najlepszym wypadku). Oj, gdybym ja go dorwał w swoje ręce..., ale i tak to co mu się w tej książce przydarzyło było lepszą ( i bardziej brutalą) opcją, które prawdopodobnie ja bym zastosował. Bardzo się z tego powodu cieszę :)
  Mam nadzieję, że inne Zombiaczki dokładnie wyjadły mu resztki mózgu.

4. Osoba, która mi podstawi nogę, aby uciec przed Zombie.


  Bohater był wybierany z książki Ognisty Tron, a padło na... Besa. O NIE! Nie wybaczę Ci tego Bes. Ja myślałem, że jesteś taki dobry. Udowadniałeś to nie jeden raz, a tutaj taka haniebna zdrada, Tego bym się po Tobie nie spodziewał. To nic, że zrobiłem to samo dla Sofii, to nie znaczy, że teraz masz robić to mnie. 
  Nie ładnie Bes, nie ładnie. Wstydził byś się.5. Drużynowy Idiota


  Tym razem los chciał, że padło na Macon'a. Tyle, że Macon tutaj w ogólne nie pasuje! On był mądry, odważny, a to co zrobił było bardzo heroiczne, podobnie jak Bes (na którego mam teraz focha!).
  Zdecydowanie nie powinien być drużynowym idiotą, ale spróbujmy patrzeć pozytywnie. Może dzięki temu Zombie darują sobie jego mózg? 
  Złudna nadzieja.


6. Mózg drużyny


  Kolejną książką jest Syn Neptuna, a mózgiem mojej drużyny zostaje... Gaja! Ja pierniczę! Moja pierwsza myśl to ,,No przecież ona chce ich wszystkich zgładzić!'', ale moja siostra (która nie czyta) powiedziała ,,No właśnie. Dlatego musi dobrze myśleć'' i muszę przyznać, że miała racja. Bądźmy szczerzy, co jak co, ale Gaja wie jak uknuć podły plan. Mózg to ona ma. Można, by nim wyżywić wszystkie Zombie! Może wtedy, by nas zostawiły. Może jednak dla niej podstawie nogę... ^^

7. Drużynowy medyk


  Moim drużynowym medykiem zostaje... Lena. Główna bohaterka książki Delirium. Czy ona mi pasuje na drużynowego medyka? No nie wiem. Z tego co pamiętam to w książce nie było nic o tym, aby miała tego typu zdolności (jeżeli było to proszę poprawcie mnie w komentarzach), ale Lena jest bardzo wrażliwa i myślę, że w tym przypadku ta cecha mogłaby się jej przydać.8. Ekspert do spraw broni


  Trafiło na Kosogłosa. Tutaj jest w kim przebierać, ale mimo to ekspertem do spraw broni zostaje... Prezydent Snow. Owszem jest on okrutny, owszem zginęło przez niego wiele osób, ale nie ginęli oni z jego rąk. Przecież to nie on tworzył Igrzyska czy arenę. Podczas trwania Igrzysk nie dyrygował nimi. Po prosu stał z boku i kiedy widział odpowiedni moment dawał rozkazy.
  Uważam, że również był by niezłym mózgiem drużyny, ale w tej książce występują postacie, które bardziej znają się na broni niż on.

9. Awanturnik drużyny


  Awanturnika drużyny będę wybierał z książki Wierna, a zostanie nim... Tobias! Oj Tobias, Tobias. Biorąc pod uwagę ten jedną część trylogii to myślę, że Tobias pasuję na to miano, ponieważ miewał w niej różne odpały i głupie zachowania, więc tak, Tobias całkiem pasuję według mnie.
10. Kapitan drużyny


  Kapitanem drużyny do walki z Zombie będzie... Edilio.
Edilio... Edilio... Edilio jest spoko, ale nie pasuję mi na kapitana drużyny! On jest bardziej bohaterem, dla którego zleca się zadania niż żeby on zlecał je komuś. W tej książce było to pokazane kilka razy. Po za tym Edilio jest kolejną postacią, którą dobrałbym do Mózgu drużyny. (Coś dużo ich tutaj dzisiaj). Jego inteligencja troche ratuje sytuacje, ale nie zmienia faktu, że nie ma genu przywódcy.
  No, ale cóż. Jak to się mówi: ,,Jak się nie ma tego co się lubi, to się lubi to co się ma'', więc zaakceptuję ten fakt.
  Mam nadzieję, że dobrze nas poprowadzi, bo koniec końców chce przeżyć to Halloween. Wy chyba też, prawda?
Ja trochę potagowałem, więc teraz pora, aby otagować kogoś:
Nominuję:
http://oxu-czytanie.blogspot.co.uk/
http://wiecejksiazkow.blogspot.co.uk/

Mam nadzieję, że wy również skompletujecie swoją drużynę do obrony przed Zombie :)

Jeżeli są jakieś TAGi, które chcielibyście zobaczyć w moim wykonaniu to możecie to napisać w komentarzach w zakładce:
TAGi

Dajcie znać co sądzicie o moim wykonaniu tego TAGu i tej drużynie.
A kto byłby w waszej?

10 komentarzy:

 1. Świetny Tag! :)
  Dziękuję za nominację ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne Istoty nie czytałam, ale mam zamiar! W stu procentach zgadzam się z Tobą, że Edilio nie nadaje się na kapitana drużyny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście podobały mi sie Piękne Istoty, ale każdy ma swoje gusta. Mam nadzieje, że też jes polubisz.
   Edilio jest fajny, ale nie na kapitana.

   Usuń
 3. Bardzo fajny pomysł, aż chyba sama zrobię taki TAG na blogu :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy mogę także zrobić taki Tag u siebie? Oczywiście mam nadzieję, że tak, bo to bardzo fajny pomysł ^_^

  OdpowiedzUsuń
 5. Niedługo pisze się razem. Ziom, jak czytasz książki to powinieneś chociaż nie pisać z błędami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam. Czasami zdarzają mi się takie głupie błędy sam nie wiem dlaczego. Dzięki za poprawienie :)

   Usuń