piątek, 12 czerwca 2015

Perspektywa

Piosenka

Spotkałeś się może kiedyś ze sformułowaniem, że wybierasz, by być szczęśliwym lub nie? Ja tak i przyznam, że się z tym zgadzam. Otóż wiele zależy od naszej perspektywy. 
To czy dane wydarzenie jest teoretycznie dobre czy nie, jest mniej ważne niż to jak na to patrzysz. To od twojego punktu widzenia zależy jak dana sytuacja na Ciebie wpłynie. 

Pozwól, że przybliżę Ci pewien przykład. Kilka miesięcy temu mój Tata i siostra mieli wypadek samochodowy. Nikomu nie stało się nic bardzo poważnego jednak nasz samochód poszedł do kasacji. Było to dodatkowo nie fortunne łagodnie mówiąc, ponieważ mieliśmy go kilka miesięcy, był to wymarzony samochód mojego taty i jednocześnie najdroższy jaki kiedykolwiek mieliśmy. Co zrobisz. Życie, racja? 
Może wydać Ci się to dziwne lub nie, ale czasami w takich sytuacjach ja po prostu się śmieje. Zamiast być smutnym lub złym na człowieka, który w nich wjechał, zacząłem robić sobie z tego żarty i kiedy np; widzieliśmy czerwony samochód rzucałem jakimś żartem. 
Chociaż siostra się śmiała. 
Oczywiście, że nie byłem zadowolony z tego co się stało, ale co ja na to poradzę? Wybrałem zaakceptowanie sytuacji i nie brania jej tak mocno do serca.

To trochę jak z robieniem zdjęć. Panujesz nad tym, wybierasz miejsce, perspektywę, ustawiasz światło i przedstawiasz obraz takim jaki chcesz, aby był widziany. 
Możesz sterować również swoim życiem i szczęściem, aby było takie jak chcesz. 

Chcę przez to powiedzieć, że nie należy się wielce przejmować wszystkim co Ciebie spotyka. To normalne, że będziesz przechodził przez lepszy lub gorszy czas. Ważniejsze jest jak na to patrzysz, bo swoją perspektywą kształtujesz jaki wywrze to na Tobie odcisk. Czy to rozwalony samochód, gorszy dzień w szkole lub post, który chcesz opublikować, ale boisz się reakcji innych. Stań swoim obawom na przeciw i wyśmiej je. Zachowaj pozytywne nastawienie zwłaszcza kiedy sytuacja nie jest zbyt ciekawa. Wybierz bycie szczęśliwym, okay? :)

4 komentarze:

 1. Okay :)

  Porównanie do zdjęć jest bardzo trafne. Jednak nie zawsze wszystko wygląda jak tego chcemy. Czasem zmienienie perspektywy nie pomaga. Ale na szczęście są to mało liczne przypadki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okay!
  Świetny post :) Ja również uważam, że pozytywne nastawienie może polepszyć czasami nawet najgorszą sytuację. Wszystko jest w naszych rękach!

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Okay :)

  Właśnie w tym momencie tego potrzebowałam. Dziękuję, bo w tej chwili te słowa są dla mnie mocnym kopniakiem w tyłek ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Feralne wydarzenia jak np. taki wypadek można złagodzić dowcipny lub czasem sarkastycznym podejściem do życia. (:

  OdpowiedzUsuń