sobota, 13 czerwca 2015

Name Book TAG

Dzisiaj coś bardziej luźnego, Name Book TAG. Miałem z nim już styczność bardzo dawno temu, ale nie miałem książek, które dopasowałbym do liter swojego imienia, ponieważ na tym właśnie on polega. Wczoraj bardzo się cieszyłem kiedy udało mi się znaleźć jedną. (Jak się okazało mam kilka książek na ,,O''). Problem w tym, że nie wiem jeszcze co dodam do innych...

Mam na imię Robert :) 

R - Początek niezbyt udany. Dwa razy mam w swoim imieniu R, a ani jednej książki, której tytuł się od niej zaczyna. Dlatego wybiorę książkę, którą chciałbym przeczytać, ale nawet jej nie mam - Requiem
Pewnie część z was już ją czytała i zazdroszczę wam tego. Requiem to trzeci tom trylogii Delirium. Akcja rozgrywa się w miejscu gdzie miłość jest uznana za chorobę i ludzie się z niej leczą. Uważam, że już sam pomysł na fabułę jest świetny. 
Pierwszy tom przeczytałem rok temu i chcę kolejne!

Recenzja Delirium

O - chociaż tym razem mam z czego wybierać.
Chyba wiecie jak wielkim uczuciem darzę trylogię Kroniki Rodu Kane. Ognisty tron jest drugą jej częścią. 
Głównymi bohaterami książek są Carter i Sadie Kane. On podróżuje po świecie z ojcem egiptologiem, a ona mieszka ze swoimi dziadkami w Londynie. Są sobie niemal obcy. Pewnej nocy doktor Kane zabiera swoje dzieci na eksperyment do British Museum, jednak coś idzie nie tak i zostaje uwolniony Set, egipski Bóg zła. Zmusza rodzeństwo do ucieczki. Okazuje się, że budzą się także inni egipscy Bogowie, a Set chcę zniszczyć rodzinę Kane. 

Recenzja Ognisty Tron

B - Tutaj nie mam wielkiego wyboru, ale za to jakie książki.
Bądź swoją siłą przez 365 dni roku to niezwykła książka. Sam tytuł może wyjaśnić co jest w środku. 
Na każdy dzień roku Demi daje rady jak pozostać silnym. Dotyczą one np; wiary w siebie, stosunku do innych, rozwiązywania problemów. 
Jest to dla mnie bardzo ważna książka, ponieważ potrafi zmotywować i została napisana przez mój autorytet. Serdecznie ją wam polecam.

Recenzja Bądź swoją siłą


E - tutaj jest coś fajnego.
Everyday, czyli książka miesiąca na czerwiec. Dziewięć dni temu miała swoją premierę w Polsce, więc śmiało możecie się w nią zaopatrzyć. 
Książka jest o A, który każdego dnia budzi się w ciele kogoś innego. Przywykł do tego, ma ustalone zasady, jednak są one dla niego nieważne kiedy pewnego dnia poznaje Rhiannon, dziewczynę, z którą chce być każdego dnia. 

R - czyli znowu wybrać książkę, której nawet nie mam. 
Rebelianta chcę przeczytać od dawna jednak jeszcze nie udało mi się zaopatrzyć w tę powieść. Nie mam takiego uczucia jak np; przy Ja, Diablicy, że muszę mieć, ale z chęcią zapoznałbym się z powieściami Marie Lu. 
Republika jest uwikłana w wieczną wojnę z Koloniami. June, urodzona w elitarnej rodzinie, jest wojskowym geniuszem. Day, urodzony w slumsach, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki. Pochodzą z dwóch różnych światów i nie mają powodów, by się spotkać aż pewnego dnia brat June pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym.

T - Aż sam się zdziwiłem.
Już miałem napisać o The Fault In Our Stars kiedy zobaczyłem Tajemniczą wyspę Juliusza Verne. 
Dostałem ją na zakończenie 6 klasy podstawówki. Te czasy kiedy jeszcze dostawało się książki na zakończeniu roku szkolnego.
Nie przeczytałem tej książki i leży sobie u mnie na półce, biedna, nietknięta. 


Przyszedł czas żeby kogoś nominować, więc... niech szykuje się:

Dajcie znać czy czytaliście, którąś z tych książek i co o nich sądzicie.

CZYTELNICZEGO DNIA ŻYCZĘ!

11 komentarzy:

 1. Jest też taki tag zaksiążkuj nazwę bloga, bardzo podobny. Z tym że u Ciebie byłby chyba z tym mały problem, bo nazwę masz dosyć długą. ;)
  Tutaj możesz go zobaczyć, robiłam go kiedyś u siebie - http://my-life-my-troubles.blogspot.com/2014/09/tag-zaksiazkuj-nazwe-bloga.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam [requiem] i podobało mi się, cała seria jest świetna. "Rebeliant" brzmi ciekawie i może się rozejrzę za ta książką...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy tag, szczerze mówiąc nie spotkałam go jeszcze na żadnym blogu ;)

  http://ruderude-czyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny i ciekawy tag
  http://zapraszamdoczytania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny TAG ja bardzo chciałabym przeczytać "Requiem" :) http://kochamczytack.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny TAG! :)
  http://helloimbooklover.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nareszcie znalazłam kogoś, kto darzy miłością serię "Kroniki rodu Kane". Mam wrażenie, że wszyscy stają na "Percy'm", ewentualnie przechodzą do "Olimpijskich Herosów", ale nie czytają tej trzeciej z jego młodzieżowych serii i nawet nie wiedzą ile tracą.
  dianabookgeek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam żadnej z tych książek. :/
  Bardzo fajny TAG :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzięki za nominację ;) Myślę, że będę mieć małe problemy z literką 'A', ale coś się wymyśli :D
  Ja czytałam całą trylogię Delirium rok temu - świetna, chociaż są lepsze ;)

  Galeria Książek

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdzie znajdujesz TAGi? Są mega fajne!

  OdpowiedzUsuń