niedziela, 14 czerwca 2015

Wygląd nie ma aż takiego znaczenia


W obecnych czasach tak wiele zależy od wyglądu. Musisz wyglądać perfekcyjnie bez względu na wszystko. Często od tego zależy to czy dostaniesz pracę lub będziesz lubiany w szkole. Świat popada w obsesje na puncie wyglądu zapominając o tym co jest na prawdę ważne. Nie zmieniaj tego jak wyglądasz czy tego kim jesteś tylko po to, by przypodobać się innym lub dopasować się do plastikowego społeczeństwa. Wszystkie te idealne i szczupłe dziewczyny, które spędzają godziny, by wyglądać dobrze - bez potrzeby. Ludzie już zapominają o naturalnym pięknie, a dziewczyny malują się mając 11 lat. To jest chore.

Perfekcja 
jest chorobą ludzkości 

Jesteś gruby i od razu jesteś uznany za gorszego, dlaczego? 
Tak jak nie powinno oceniać się książki po okładce, tak nie powinno się oceniać człowieka po wyglądacie. Skąd wiesz jaki jest? Przez co przeszedł? Jak się tutaj znalazł? Patrząc na niego się tego nie dowiesz. 

Lustro potrafi kłamać,
nie pokazuje Ci co jest w środku 

Przytoczę wam prawdę, którą wszyscy znamy, ale już jej nie doceniamy. Nie liczy się to co jest na zewnątrz, a to co jest w środku. Do czego dojdziemy oceniając rzeczy i ludzi tylko po tym jak wyglądają. Czy tylko to się liczy? Zdecydowanie nie. Mamy o wiele więcej do zaoferowania niż tylko ładna buzia. 

Pewnie masz jakiś kompleks, coś co chętnie chciałabyś w sobie zmienić, gdybyś tylko mogła. Jeśli możesz, śmiało, rób to co sprawi, że lepiej się poczujesz, jeśli nie masz takiej możliwość, zaakceptuj to. Akceptując to jak wyglądamy stajemy się silniejsi i bardziej wierzymy w siebie. Każdy z nas powinien zaakceptować siebie takim jakim jest, dlatego powiedz dzisiaj sobie, że jesteś piękna, na zewnątrz tak jak i w środku, okay? 

12 komentarzy:

 1. Okay :D

  W pełni się z Tobą zgadzam. W dzisiejszych czasach kilka kilogramów za dużo, nietypowa fryzura czy cera z niedoskonałościami czynią nas 'gorszymi' w oczach innych. Co druga osoba ocenia ludzi wyłącznie po wyglądzie, nawet ich nie znając. Przeraża mnie to, jak dużo osób, chociażby w mojej szkole, jest szykanowanych ze względu na wygląd. Nikt nie zastanawia się, czy nie są na przykład chorzy. Może nie dostrzegamy ich zewnętrznego piękna?

  Pozdrawiam! :)

  /ksiazkowe-tajemnice.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Okay :)
  Piękny post, a w połączeniu z piosenką mam łzy w oczach ♥
  Dziękuję
  http://helloimbooklover.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio na zajęciach pt "trening wizerunku" na które musiałam obowiązkowo iść, przypisywalismy cechy ludziom poprzez ich strój i mimikę twarzy.. Nie powiem, czułam sie kiepsko, bo było to strasznie powierzchowne, ale z drugiej strony prawdą jest to, że najpierw ludzie patrząc na ciebie i oceniają co widzą, dopiero po jakimś czasie zaczynają słyszeć Twoje słowa i poznawać cię od "drugiej" strony.

  Ale zgadzam się: idealność nie istnieje. Właśnie jej brak czyni kazdego z nas wyjątkowym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mądre słowa. Tekst tego posta wydaje mi się dziwnie znajomy, czyżby książka Demi? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem. Kiedy go pisałem nie czytałem akurat książki Demi, nie wiem czy wgl o niej wtedy myślałem (w sensie książce).

   Usuń
 5. Okay.
  Większość ludzi tak mówi, ale i tak patrzą na wygląd. Rozdwojenie jaźni? Pewnie tak. Bardzo mało ludzi teraz wierzy i robi to, co mówi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przesadzałabym z twierdzeniem, że wygląd nie jest ważny - nie jest najważniejszy, ale nadal jest ważny - jak ktoś jest zaniedbany, to raczej odrzuca i są ku temu powody. Piękne wnętrze i niesamowite zainteresowania nie pomogą. Po prostu nie można popadać w skrajności.
  Przykład z otyłością piękny, ale dziś już nie tylko grubym się obrywa - również te ładne, szczupłe dziewczyny mogą usłyszeć pod swoim adresem komentarze typu "lalka", "z pewnością jest głupia", "nie można być tak chudym, to na pewno jest anorektyczka". Jakoś nikt nie może uwierzyć, że ładną można być bez spędzania czasu przed lustrem i diety...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Chciałem powiedzieć, że ludzie przywiązują zbyt wielką wage do wyglądu. To fakt, że jest trochę ważny, ale to co sie teraz dzieje to już przesada.

   Rozumiem dlaczego tak napisałaś.

   Usuń
 7. Nie, bez przesady, wygląd też jest ważny. Oczywiście, nie popadajmy w przesadę, ale prędzej zaprzyjaźnisz się z kimś zadbanym i uśmiechniętym czy brudnym i z grymasem na twarzy? Ludzie zawsze będą oceniali przez wygląd i ja wcale nie jestem tego przeciwniczką. Nie należy natomiast skreślać od razu osób, które niezbyt "pasują" nam z wyglądu.
  Powiem więcej, nie spotkałam się jeszcze z kimś, kto by mnie nie lubił z powodu tego, jak wyglądam i ja sama nikogo tak nie znielubiłam. Wydaje mi się, że normalnym życiu (nie w mediach!) ludzie wcale tak bardzo nie oceniają po wyglądzie.

  To tak według mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie wygląd ma jakieś znaczenie, ale głównie takie, że odrzucają mnie ludzie kompletnie zaniedbani, w tym często widać braki w higienie, ale też tacy, którzy są tak nakręceni na punkcie dobrego wyglądu, że spędzają większą część czasu nad tym. Nie powiem, lubię makijaż i ubrania jak większość dziewczyn, ale nie ma co się za bardzo rozczulać, jak ktoś mnie bez szpachli zobaczy bo mi się nie chce, to co się przejmować? :D
  Kilka lat temu poznałam osobę, która wywróciła moje życie do góry nogami, pokazała co tak naprawdę się liczy. Od tego czasu kompleksy zniknęły, inaczej postrzegam ludzi. Pokochałam kogoś niezależnie od jego wyglądu, tak samo ta osoba mnie. I takiej relacji każdemu życzę, żeby kochać ludzi za ich wnętrze tak całkowicie. :)
  Wiesz co mnie ucieszyło jak przeczytałam ten post? Że właśnie taki normalny, zwykły chłopak mówi o tym głośno, zachęca dziewczyny do akceptowania siebie, do nieulegania niezdrowym modom. Coś takiego na pewno najlepiej trafia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Głupie gadanie ;) Możemy sobie wmawiać, że wygląd nie ma znaczenia, że chodzi nam tylko o zadbanie, a tak naprawdę gdy przychodzi co do czego, to wiemy jak jest. Świata nie zmienisz. Mnie też to boli. Strasznie często spotkałam się z niemiłymi przez to komentarzami. Już się z tym pogodziłam i na siłę nie staram się zmienić innych, tylko szukać tych, którzy są mojej uwagi warci :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wartościowy post, ale cóż ... to, że ktoś zrozumie, że perfekcyjny wygląd nie jest tak ważny, nie znaczy, że inni też to zrobią, a wtedy spotyka się z pewnym wykluczeniem.
  Akceptacja siebie jest ważna, pozwala nam żyć w szczęściu, ale często spotykam się ze stwierdzeniem, że powinniśmy kochać nasze wady, co jest nieco bez sensu, bo to już chyba nie jest możliwe...
  Kompleksy, to coś całkiem normalnego, ale ważne jest by się nie zatracać w naszych niedoskonałościach, a poprawiać to co możemy :)

  OdpowiedzUsuń