piątek, 21 sierpnia 2015

Książka podróżniczka

Od dawna miałem w głowie pewien pomysł, który zacząłem realizować kilka tygodni temu i teraz kiedy wymyślona przeze mnie akcja jest już w toku chciałbym wam o niej powiedzieć. Właściwie mówiłem o niej bardzo dużo i sporo czasu poświęciłem na jej przygotowania, ale tak na prawdę nie mówiłem o niej zbyt wiele na blogu i właśnie to chciałbym dzisiaj zrobić.
Akcja nazywa się...

Książka Podróżniczka
 
Akcja polega na tym, że kilkanaście osób wysyła do siebie po kolei wybraną książkę jednak wytłumaczę wam to szczegółowo.
W akcji biorę udział ja oraz moi czytelnicy. Zaproponowałem wam książkę, którą moglibyśmy przeczytać i po tym jak się na nią zgodziliście kupiłem ją.
Sęk akcji polega na tym, że podczas czytania robimy w książce notatki, komentujemy daną sytuację i (tak jak ja czasami robiłem) rysujemy.
Piszemy również kto i kiedy ma daną książkę i w jakim kraju/województwie się znajduje. Dzięki temu dokumentujemy miejsca, które odwiedziła książka podróżniczka, którą w pierwszej edycji jest Druga Szansa Katarzyny Bereniki Miszczuk. 
Ja już ją przeczytałem i wysłałem do drugiej osoby na liście, a ogólnie jest nas trzynaścioro. Kiedy wszyscy już ją przeczytają książka jest wysyłana z powrotem do mnie, a ja mogę przedstawić wam przygodę, którą przeszła i jak teraz wygląda.

Uważam, że to wspaniałe, że jeden przedmiot przejdzie przez coś takiego i będzie miał taką historię. Dodatkowo myślę, że fajnie jest czytać powieść, która wewnątrz jest pełna komentarzy od poprzedników. 

Jeżeli akcja się powiedzie bardzo chętnie chciałbym zrobić drugą edycję i już zastanawiam się jaka mogłaby być to książka. 

A tymczasem...

CZYTELNICZEGO DNIA ŻYCZĘ!

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajny pomysł ;) + potrafisz rysować? Zazdroszczę *.*

  czytanienaszymzyciem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dawno nie rysowałem takich normalnych rysunków. To były tylko małe rzeczy długopisem. Nic takiego.

   Usuń
 2. Świetny pomysł! Czekam na drugą taką akcję, bo zapisy na tą musiałam chyba przegapić :(
  Pozdrawiam,
  http://wer-pozeraczkaksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że załapię się na drugą edycję, na pierwszą mi się nie udało :C
  /niebieskieciasteczka

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł na akcję, te 'book toury' są ostatnio dość popularne ^^
  Życzę, aby książka przebyła owocną podróż i wróciła szczęśliwie do właściciela :D

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc to nie słyszałem o żadnym dopóki sam nie zrobiłem, a ten pomysł miałem w głowie od dawna. Potem dowiedziałem się, że ktoś robił jednak tylko pośród Blogerów, a ja angażuje moich czytelników :)

   Usuń